Co urzeka w Szczecinie?
Przede wszystkim czyste powietrze, woda i zieleń. Szczecin to miasto, w którym zamiast korków i smogu napotkamy liczne parki, lasy, wodne akweny i nawet...
centralny cmentarz należy do miejsc, w które warto zaprowadzić swoją drugą połówkę, kiedy Bulwary nad Odrą wydają się zbyt zatłoczone. Nie trzeba się obawiać wychodzenia na randkę wieczorami, bo Szczecin, mimo że jest miastem dużym, jest jednym z bezpieczniejszych w naszym kraju. Świetnie też funkcjonuje w nim miejska komunikacja, wszędzie więc można dojechać na czas. Ale dokąd warto wybrać się na romantyczną randkę w Szczecinie?
Randka na świeżym powietrzu
Rusałka to jezioro, które położone jest w Parku Kasprowicza w dzielnicy Śródmieście. Może nie każdy przyjezdny słyszał o samym jeziorze, ale każdy wie, że w parku znajduje się most, na którym zakochani wieszają kłódki symbolizujące ich związek. Nawet bez tak ważnych akcentów warto się tam wybrać, przespacerować po alejkach, zobaczyć Teatr Letni im. Heleny Majdaniec, fontannę oraz Łabędzią Wyspę. Mosty na Rusałce są dwa, przerzucone na wyspę, jeden w stylu japońskim. Dla kogo Rusałka to za mało, może pospacerować przy brzegu Jeziora Szmaragdowego. Ten sztuczny akwen zawdzięcza swoją nazwę pięknemu zabarwieniu wody, a znajduje się na obszarze Parku Krajoznawczego.
Na krótką przechadzkę wybrać się można na słynne Wały Chrobrego. To deptak o długości ok. 500 metrów, który znajduje się na skarpie leżącej wzdłuż Odry. Przy okazji warto też zajrzeć do Muzeum Narodowego, Zamku Książąt Pomorskich i katedry św. Jakuba, którą widać z głównych tras wiodących do centrum miasta. Zamek Książąt Pomorskich to jeden z symboli architektonicznych miasta. Renesansowy gmach wznosi się na Wzgórzu Zamkowym i był siedzibą władców Księstwa Pomorskiego. Zamek to jednak nie tylko zabytek architektury, ale także centrum kulturalne Szczecina z wieloma wystawami i ciekawymi wydarzeniami muzycznymi czy teatralnymi.
Randka kulturalna
Kto podczas randek stawia na rozwój filmowego i muzycznego gustu, może zdecydować się na odwiedzenie Kina Pionier albo Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
Kino Pionier w Szczecinie cieszyło się nawet przez kilka lat certyfikatem Księgi Rekordów Guinessa poświadczającym, że jest najstarszym działającym kinem na świecie. Niestety z czasem okazało się, że starsze kino znajduje się w Danii. Nie mniej jednak obecnie w kinie są dwie sale projekcyjne, w tym jedna mała, urządzona w stylu retro, w której filmy ogląda się siedząc przy stolikach. W sali znajduje się bar, w którym można kupić kawę czy lampkę wina, a filmy odtwarzane są z zabytkowego projektora. Zupełnie inny charakter ma natomiast słynna filharmonia. Słynna nie tylko z działalności, ale także niecodziennej bryły budynku, przypominającej lodową górę. Szczecinianie wciąż się sprzeczają, czy nowoczesny wygląd filharmonii wart jest podziwiania, dlatego najlepiej zobaczyć go osobiście, zarówno z zewnątrz, jak i od środka.