Wśród ekstremalnych aktywności, ogromną popularnością cieszy się skok na bungee. Nie bez przyczyny – zapewnia on wyjątkowe wrażenia i porządną dawkę adrenaliny. Jeśli i Ty marzysz o ekscytującym locie w przestworzach sprawdź, co należy wiedzieć i gdzie najlepiej wykonać skok na bungee.
Ekscytujący skok na bungee – ekstremalna atrakcja dla odważnych
Duża dawka adrenaliny, szybsze bicie serca i ekstremalne doznania – właśnie tak można opisać skok na bungee. Wrażenia, które mu towarzyszą sprawiają, że chwila ta na długo pozostaje w naszej pamięci. W chwilę przed odbyciem podniebnej podróży, strach i lęk miesza się z przyjemnym uczuciem ekscytacji. Często jednak od chęci do decyzji mija sporo czasu. To zupełnie naturalne, skok na bungee wymaga dużej odwagi, a także przekroczenia swoich granic.
Cała procedura zaczyna się od wjechania lub wspięcia się na bardzo dużą wysokość. Bez obaw – każdy uczestnik skoku na bungee wyposażony jest w uprząż asekuracyjną. Na górze instruktor mocuje mocną, elastyczną linę przy kostkach skoczka. Po odpowiednim przygotowaniu pozostaje już tylko oddać skok na bungee i cieszyć się wyjątkowymi doznaniami, pełnymi niezapomnianych wrażeń.
Skok na bungee – TOP 5 miejsc w Polsce
Najczęściej skoki na bungee wykonuje się z wysokości 80-100 metrów. Na początku warto zacząć od niższych obiektów albo skoku na bungee wykonywanego w tandemie z bliską osobą. Gdzie można spełnić marzenie o ekstremalnej przygodzie? Do najlepszych miejsc w Polsce należą:
- wiadukty kolejowe w Stańczykach – ok. 40 m,
- dźwig we wsi Tumlin-Podgród niedaleko Kielc – 75 m,
- żuraw wieżowy przy stadionie Energa Gdańsk – 90 m,
- dźwig w Zakopanem przy Wielkiej Krokwi – 90 m.
Każdy, kto szuka wyjątkowo intensywnych wrażeń, koniecznie powinien zdecydować się na skok na bungee w Szczecinie. Wieża Big Tower w starej fabryce jedwabiu Wiskord to aż 252 m i 9 sekund swobodnego opadania! Co jest niesamowitego w takim skoku na bungee? Wrażenia sięgają tu zenitu, a strach miesza się z niesamowitą euforią.
Weekendowy wyjazd, skok na bungee i zwiedzanie Szczecina
W Polsce jest wiele ciekawych i pięknych miejsc, które oferują skok na bungee. Trzeba jednak przyznać, że nigdzie nie znajdziemy takich emocji i ekstremalnych doznań, jak w Szczecinie. Skok z jednego z najwyższych obiektów tego typu na świecie, świetnie wpisuje się w konwencję city breaks. Chodzi tu o krótkie wycieczki, podczas których możemy poznać okolicę, zwiedzić najciekawsze miejsca i skorzystać z lokalnych atrakcji. Planując taki wyjazd, warto wybrać hotel w Szczecinie usytuowany w samym sercu miasta. Taka lokalizacja będzie świetną bazą wypadową i znacznie ułatwi zwiedzanie.
Wśród wyjątkowych miejsc na mapie Szczecina należy wskazać Hotel Dana. Zabytkowy budynek z eleganckimi wnętrzami zapewnia wyjątkowy komfort podczas pobytu, a strefa wellness pozwoli odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Co więcej, hotelowa restauracja serwuje najlepsze jedzenie w mieście!
Czy skoki na bungee są bezpieczne?
Wiele osób skrycie marzy o przygodzie w przestworzach, zastanawiając się czy skoki na bungee są bezpieczne. Każdy śmiałek wyposażony jest w specjalną asekuracyjną uprząż z podwójnym zabezpieczeniem. Nawet w przypadku uszkodzenia jednego zaczepu, drugi uchroni nas przed upadkiem. Skok na bungee wykonuje się na mocnej, elastycznej i wytrzymałej linie przymocowanej do kostek oraz taśmy połączonej z uprzężą. Sznur wykonany jest z tysiąca gumowych włókien oraz linek alpinistycznych, dzięki czemu jest wyjątkowo trwały. Co więcej, każdy skoczek jest pod stałą opieką profesjonalnego instruktora, który dokładnie wyjaśnia zasady i dba o bezpieczeństwo.
Od ilu lat jest skok na bungee?
Wśród amatorów mocnych wrażeń można znaleźć osoby w każdym wieku. Pojawia się jednak pytanie, od ilu lat jest skok na bungee. W większości miejsc przyjmuje się granicę 18 lat, ale bywa również tak, że atrakcja dostępna jest od 16. roku życia. Uczestnik powinien mieć jednak pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Czasami zamiast wieku, podaje się też minimalną wymaganą wagę.
Skok na bungee – przeciwwskazania, o których warto wiedzieć
Czy każdy chętny może wykonać skok na bungee? Przeciwwskazania wymienione w regulaminach, określają jasne wytyczne, których należy się trzymać. Przede wszystkim nie można znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Skoku na bungee nie wykonają też osoby z chorobami układu krążenia i serca, schorzeniami kręgosłupa lub dużą wadą wzroku oraz kobiety w ciąży. Przy skokach na bungee, przeciwwskazania to także: osteoporoza, astma, choroby neurologiczne, napady paniki czy urazy kończyn.
Skok na bungee to wyjątkowe przeżycie, które dostarcza niesamowitych emocji. Jeśli od dawna masz ochotę spojrzeć na świat z lotu ptaka, daj się ponieść przygodzie. Marzenia są przecież po to, aby je spełniać!